SPM4015T-1R0M-LR | TDK
Choke, SMD 4015, 1 µH, 4.7 A, SPM4015T-1R0M-LR
Order No.: 75D1756
EAN: 4099889036718
MPN:
SPM4015T-1R0M-LR
Series: SPM-LR
SPM4015T-1R0M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM4015T-1R0M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
SPM4015T-1R0M-LR TDK Fixed Inductors Image 3
1000 pcs.
SMD choke, SPM4015T-1R0M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 1 µH
DC current 4.7 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 33.6 mΩ
Saturation current 8.9 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 4015
Length 4.4 mm
Width 4.1 mm
Height 1.5 mm