SPM3020T-3R3M-LR | TDK
Choke, SMD 3020, 3.3 µH, 2.2 A, SPM3020T-3R3M-LR
Order No.: 75D1737
EAN: 4099889036619
MPN:
SPM3020T-3R3M-LR
Series: SPM-LR
SPM3020T-3R3M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM3020T-3R3M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
SPM3020T-3R3M-LR TDK Fixed Inductors Image 3
2000 pcs.
SMD choke, SPM3020T-3R3M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 3.3 µH
DC current 2.2 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 121 mΩ
Saturation current 3.5 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 3020
Length 3.2 mm
Width 3 mm
Height 2 mm