NLCV32T-R10M-EFR | TDK
Choke, SMD 1210, 0.1 µH, 2.85 A, NLCV32T-R10M-EFR
Order No.: 75D0980
EAN: 4099889031881
MPN:
NLCV32T-R10M-EFR
Series: NLCV-EFR
NLCV32T-R10M-EFR TDK Fixed Inductors
Image may differ
Not suitable for new designs - NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
2000 pcs.
SMD choke, NLCV32T-R10M-EFR, TDK
Features
  • Resin mold type wound inductor for decoupling circuits
  • Operating temperature range: -40 to +105°C
  • Ferrite core
Applications
  • Automotive equipment
  • Navigation systems
  • Car audio
  • Electronic throttle control (ETC)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 0.1 µH
DC current 2.85 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 20 mΩ
Measuring frequency 25.2 MHz
Quality Q Q 10
Design SMD 1210
Length 3.2 mm
Width 2.5 mm
Height 2.2 mm