B72280B0421K001 | TDK (EPCOS)
Varistor, chassis mounting, VV 680 V, 100000 A, 560 V (DC), 420 V (AC), ±10 %, 2 VA (AC), 2200 J, B72280B0421K001
Order No.: 82E6547
EAN: 4099879994240
MPN:
B72280B0421K001
B72280B421K1
B72280B0421K001 TDK (EPCOS) Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 40 Weeks
Subject to prior sale
5 pcs.
Technical specifications
Filter Property Value
Design chassis mounting
Varistor Voltage Type 680 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 100000 A
Rated voltage (DC) 560 V
Rated voltage (AC) 420 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 2 W
Energy absorption 2200 J
Grid 32 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C