B72220S2681K101 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 1.1 kV, 10000 A, 895 V (DC), 680 V (AC), ±10 %, 1 VA (AC), 440 J, B72220S2681K101
Order No.: 82E6416
EAN: 4099879993885
MPN:
B72220S2681K101
B72220S2681K101 TDK (EPCOS) Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 32 Weeks
Subject to prior sale
1600 pcs.
Design radial
Varistor Voltage Type 1.1 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 895 V
Rated voltage (AC) 680 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 1 W
Energy absorption 440 J
Grid 20 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 105 °C