B72214S0750K151 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 120 V, 4500 A, 100 V (DC), 75 V (AC), ±10 %, 0.6 VA (AC), 20 J, B72214S0750K151
Order No.: 82E6296
EAN: 4099879993045
MPN:
B72214S0750K151
B72214S750K151
B72214S0750K151 TDK (EPCOS) Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 32 Weeks
Subject to prior sale
3000 pcs.
Design radial
Varistor Voltage Type 120 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 4500 A
Rated voltage (DC) 100 V
Rated voltage (AC) 75 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 0.6 W
Energy absorption 20 J
Grid 14 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 105 °C