B72214S0500K151 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 82 V, 4500 A, 65 V (DC), 50 V (AC), ±10 %, 0.6 VA (AC), 15 J, B72214S0500K151
Order No.: 82E6283
EAN: 4099879992918
MPN:
B72214S0500K151
B72214S500K151
B72214S0500K151 TDK (EPCOS) Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 32 Weeks
Subject to prior sale
3000 pcs.
Design radial
Varistor Voltage Type 82 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 4500 A
Rated voltage (DC) 65 V
Rated voltage (AC) 50 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 0.6 W
Energy absorption 15 J
Grid 14 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 105 °C