B72214S0400K151 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 68 V, 1000 A, 56 V (DC), 40 V (AC), ±10 %, 0.1 VA (AC), 13 J, B72214S0400K151
Order No.: 82E6272
EAN: 4099879992802
MPN:
B72214S0400K151
B72214S400K151
B72214S0400K151 TDK (EPCOS) Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 32 Weeks
Subject to prior sale
3000 pcs.
Design radial
Varistor Voltage Type 68 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 1000 A
Rated voltage (DC) 56 V
Rated voltage (AC) 40 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 0.1 W
Energy absorption 13 J
Grid 14 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 105 °C