B72214S0251K551 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 390 V, 4500 A, 320 V (DC), 250 V (AC), ±10 %, 0.6 VA (AC), 65 J, B72214S0251K551
Order No.: 82E6246
EAN: 4099879992543
MPN:
B72214S0251K551
B72214S251K551
B72214S0251K551 TDK (EPCOS) Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 32 Weeks
Subject to prior sale
4800 pcs.
Design radial
Varistor Voltage Type 390 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 4500 A
Rated voltage (DC) 320 V
Rated voltage (AC) 250 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 0.6 W
Energy absorption 65 J
Grid 14 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 105 °C