B85321A2502Y160 | TDK (EPCOS)
EMC filter, 50 to 60 Hz, 16 A, 600 V (DC), 250 VAC, B85321A2502Y160
Order No.: 74D8307
EAN: 4099889079500
MPN:
B85321A2502Y160
B85321A2502Y160 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 14 Weeks
10 pcs.
EMC filter, B85321A2502Y160, EPCOS
Version EMC filter
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 600 V
Rated current 16 A
Rated Voltage 250 VAC
integrated switch No
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C