B85321A2105A250 | TDK (EPCOS)
EMC filter, 50 to 60 Hz, 25 A, 600 V (DC), 250 VAC, threaded bolt M6, B85321A2105A250
Order No.: 74D8282
EAN: 4099889079289
MPN:
B85321A2105A250
B85321A2105A250 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
10 pcs.
EMC filter, B85321A2105A250, EPCOS
Feedthrough component filter
Features
  • Compact dimensions
  • High insertion loss
  • Easy to install
  • High contact reliability to central screw fixing
Applications
  • Broadband interference suppression for AC/DC supply lines
  • Shielded rooms
  • Telephone exchanges
  • Base stations
  • Electrical machines
  • Power supplies
Technical specifications
Filter Property Value
Version EMC filter
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 600 V
Rated current 25 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y 2x0.5 μF
Connection threaded bolt M6
integrated switch No
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C