B84776M0010A000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C14, 50 to 60 Hz, 10 A, 250 V (DC), 250 VAC, 0.33 mH, faston plug 6.3 mm, B84776M0010A000
Order No.: 75D2688
EAN: 4099889080223
MPN:
B84776M0010A000
B84776M10A
B84776M0010A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 1
B84776M0010A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 2
Subject to prior sale
24 pcs.
EMC filter, B84776M0010A000, EPCOS
  • Data system
  • DC applications
Filter Property Value
Version IEC plug C14
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 10 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 220 nF
Inductance per line 0.33 mH
ohmic resistance 1 MΩ
Connection faston plug 6.3 mm
Number of phases 1
With fuse Yes
integrated switch Yes
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C