B84771M0010L000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C14, 50 to 60 Hz, 10 A, 250 V (DC), 250 VAC, 240 µH, stranded wires, B84771M0010L000
Order No.: 74D8247
EAN: 4099889079142
MPN:
B84771M0010L000
B84771M10L
B84771M0010L000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Subject to prior sale
60 pcs.
EMC filter, B84771M0010L000, EPCOS
Filter Property Value
Version IEC plug C14
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 10 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 100 nF
Inductance per line 240 µH
ohmic resistance 1 MΩ
Connection stranded wires
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C