B84771M0010A000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C14, 50 to 60 Hz, 10 A, 250 V (DC), 250 VAC, 240 µH, faston plug 6.3 mm, B84771M0010A000
Order No.: 75D2642
EAN: 4099889079968
MPN:
B84771M0010A000
B84771M10A
B84771M0010A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 1
B84771M0010A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 36 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
60 pcs.
EMC filter, B84771M0010A000, EPCOS
2-line filter IEC inlet filter
Features
  • Easy to install
  • Compact design
  • Cost optimized construction
  • Degree of protection front side with power plug: IP 40
Applications
  • Switch-mode power supplies
  • Industrial electronics
  • Telecom system
  • Data system
  • Measuring instruments
  • Medical equipment
Technical specifications
Filter Property Value
Version IEC plug C14
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 10 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 100 nF
Inductance per line 240 µH
ohmic resistance 1 MΩ
Connection faston plug 6.3 mm
Number of phases 1
With fuse No
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C