B84771C0015A000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C14, 50 to 60 Hz, 15 A, 250 V (DC), 250 VAC, 90 µH, faston plug 6.3 mm, B84771C0015A000
Order No.: 74D8242
EAN: 4099889079098
MPN:
B84771C0015A000
B84771C15A
B84771C0015A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Subject to prior sale
60 pcs.
EMC filter, B84771C0015A000, EPCOS
Filter Property Value
Version IEC plug C14
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 15 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 100 nF, Y2 2 x2.2 nF
Inductance per line 90 µH
Connection faston plug 6.3 mm
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C