B84771C0012A000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C14, 50 to 60 Hz, 12 A, 250 V (DC), 250 VAC, 140 µH, faston plug 6.3 mm, B84771C0012A000
Order No.: 74D8241
EAN: 4099889079081
MPN:
B84771C0012A000
B84771C12A
B84771C0012A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Subject to prior sale
60 pcs.
EMC filter, B84771C0012A000, EPCOS
Filter Property Value
Version IEC plug C14
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 12 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 100 nF, Y2 2 x2.2 nF
Inductance per line 140 µH
Connection faston plug 6.3 mm
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C