B84771A0016A000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C20, 50 to 60 Hz, 16 A, 250 V (DC), 250 VAC, 400 µH, faston plug 6.3 mm, B84771A0016A000
Order No.: 74D8227
EAN: 4099889078947
MPN:
B84771A0016A000
B84771A16A
B84771A0016A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Subject to prior sale
30 pcs.
EMC filter, B84771A0016A000, EPCOS
Filter Property Value
Version IEC plug C20
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 16 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 330 nF, Y2 2 x2.2 nF
Inductance per line 400 µH
ohmic resistance 1 MΩ
Connection faston plug 6.3 mm
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C