B84771A0012L000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C14, 50 to 60 Hz, 12 A, 250 V (DC), 250 VAC, 140 µH, stranded wires, B84771A0012L000
Order No.: 74D8225
EAN: 4099889078923
MPN:
B84771A0012L000
B84771A12L
B84771A0012L000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Subject to prior sale
60 pcs.
EMC filter, B84771A0012L000, EPCOS
Filter Property Value
Version IEC plug C14
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 12 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 100 nF, Y2 2 x2.2 nF
Inductance per line 140 µH
ohmic resistance 1 MΩ
Connection stranded wires
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C