B84771A0012A000 | TDK (EPCOS)
IEC plug C14, 50 to 60 Hz, 12 A, 250 V (DC), 250 VAC, 140 µH, faston plug 6.3 mm, B84771A0012A000
Order No.: 75D2630
EAN: 4099889079906
MPN:
B84771A0012A000
B84771A12A
B84771A0012A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 1
B84771A0012A000 TDK (EPCOS) Interference suppression filter Image 2
Subject to prior sale
60 pcs.
EMC filter, B84771A0012A000, EPCOS
Filter Property Value
Version IEC plug C14
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 250 V
Rated current 12 A
Rated Voltage 250 VAC
Capacity X|Y X2 100 nF, Y2 2 x2.2 nF
Inductance per line 140 µH
ohmic resistance 1 MΩ
Connection faston plug 6.3 mm
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 85 °C