B84742A0036R190 | TDK (EPCOS)
EMC filter, 50 to 60 Hz, 36 A, 1 kV (DC), 500 VAC, terminal block, B84742A0036R190
Order No.: 74D8213
EAN: 4099889078817
MPN:
B84742A0036R190
B84742A36R190
B84742A0036R190 TDK (EPCOS) Interference suppression filter
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 14 Weeks
Subject to prior sale
4 pcs.
EMC filter, B84742A0036R190, EPCOS
Version EMC filter
min. frequency 50 Hz
max. frequency 60 Hz
Rated voltage (DC) 1 kV
Rated current 36 A
Rated Voltage 500 VAC
ohmic resistance 2.9 mΩ
integrated switch No
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 100 °C