ILS1R573PB1A0 | Schneider Electric
Integrated drive with stepper motor, 36 V (DC), 3.5 A, 1.5 Nm, 500 1/min, ILS1R573PB1A0
Order No.: 02P8272
EAN: 3389119227414
MPN:
ILS1R573PB1A0
ILS1R573PB1A0 Schneider Electric Motors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 4 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Technical specifications
Filter Property Value
Version integrated drive with stepper motor
Rated voltage (DC) 36 V
Rated current 3.5 A
Torque 1.5 Nm
speed 500 1/min
min. operating temperature 0 °C
max. operating temperature 50 °C