RN242-2-02-6M8 | Schaffner
Common mode choke, radial, 6.8 mH, 2 A, RN242-2-02-6M8
Order No.: 76D2139
EAN: 4099889042092
MPN:
RN242-2-02-6M8
816578
RN242-2-02-6M8 Schaffner Fixed Inductors
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Common mode choke, RN242-2-02-6M8, SCHAFFNER
Product type common mode choke
Inductance 6.8 mH
DC current 2 A
Tolerance -30/+50 %
DC resistance 192 mΩ
Measuring frequency 10 kHz
Design radial
Length 31 mm
Width 18 mm
Height 34.3 mm