RN214-2-02-4M2 | Schaffner
Common mode choke, radial, 4.2 mH, 2 A, RN214-2-02-4M2
Order No.: 76D2124
EAN: 4099889041941
MPN:
RN214-2-02-4M2
816556
RN214-2-02-4M2 Schaffner Fixed Inductors
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Common mode choke, RN214-2-02-4M2, SCHAFFNER
Product type common mode choke
Inductance 4.2 mH
DC current 2 A
Tolerance -30/+50 %
DC resistance 100 mΩ
Measuring frequency 10 kHz
Design radial
Length 23 mm
Width 15.5 mm
Height 25 mm