ERJUP8F9313V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 931 kΩ, 0.66 W, ±1 %, ERJUP8F9313V
Order No.: 88E5075
EAN: 4099879646385
MPN:
ERJUP8F9313V
Series: ERJUP8
ERJUP8F9313V Panasonic SMD Resistors
5000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJUP8F9313V, Panasonic
Filter Property Value
ohmic resistance 931 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.66 W
Design SMD 1206 (3216)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 3.2 mm
Width 1.6 mm
Height 0.6 mm