ERJUP8D4700V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 470 Ω, 0.66 W, ±0.5 %, ERJUP8D4700V
Order No.: 88E5118
EAN: 4099879646811
MPN:
ERJUP8D4700V
Series: ERJUP8
ERJUP8D4700V Panasonic SMD Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 3 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
5000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJUP8D4700V, Panasonic
Features
  • ESD surge characteristics superior to standard metal film resistors
  • High reliability
  • High power
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 470 Ω
Tolerance ±0.5 %
Power 0.66 W
Design SMD 1206 (3216)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 3.2 mm
Width 1.6 mm
Height 0.6 mm