ERJUP8D4303V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 430 kΩ, 0.66 W, ±0.5 %, ERJUP8D4303V
Order No.: 88E5189
EAN: 4099879647528
MPN:
ERJUP8D4303V
Series: ERJUP8
ERJUP8D4303V Panasonic SMD Resistors
5000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJUP8D4303V, Panasonic
Filter Property Value
ohmic resistance 430 kΩ
Tolerance ±0.5 %
Power 0.66 W
Design SMD 1206 (3216)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 3.2 mm
Width 1.6 mm
Height 0.6 mm