ERJS1DD1131U | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 1.13 kΩ, 0.75 W, ±0.5 %, ERJS1DD1131U
Order No.: 88E3215
EAN: 4099879627797
MPN:
ERJS1DD1131U
Series: ERJS1D
ERJS1DD1131U Panasonic SMD Resistors
5000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJS1DD1131U, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 2010, 1.13 kΩ, 0.75 W, ±0.5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 1.13 kΩ
Tolerance ±0.5 %
Power 0.75 W
Design SMD 2010 (5025)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 5 mm
Width 2.5 mm
Height 0.6 mm