ERJS1DD10R5U | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 10.5 Ω, 0.75 W, ±0.5 %, ERJS1DD10R5U
Order No.: 88E3208
EAN: 4099879627728
MPN:
ERJS1DD10R5U
Series: ERJS1D
ERJS1DD10R5U Panasonic SMD Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 3 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
5000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJS1DD10R5U, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 2010, 10.5 Ω, 0.75 W, ±0.5 %
Features
  • High reliability
  • Suitable for both reflow and flow soldering
  • Low Resistance type
  • RoHS compliant
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 10.5 Ω
Tolerance ±0.5 %
Power 0.75 W
Design SMD 2010 (5025)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 5 mm
Width 2.5 mm
Height 0.6 mm