ERJS06F3572V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 35.7 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJS06F3572V
Order No.: 86E3620
EAN: 4099879464781
MPN:
ERJS06F3572V
Series: ERJS06
ERJS06F3572V Panasonic SMD Resistors
5000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJS06F3572V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 35.7 kΩ, 0.125 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 35.7 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm