ERJ6ENF4533V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 453 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF4533V
Order No.: 84E8161
EAN: 4099879330581
MPN:
ERJ6ENF4533V
Series: ERJ6E
ERJ6ENF4533V Panasonic SMD Resistors
50000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJ6ENF4533V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 453 kΩ, 0.125 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 453 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm