ERJ6ENF2670V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 267 Ω, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF2670V
Order No.: 84E8017
EAN: 4099879329141
MPN:
ERJ6ENF2670V
Series: ERJ6E
ERJ6ENF2670V Panasonic SMD Resistors
50000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJ6ENF2670V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 267 Ω, 0.125 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 267 Ω
Tolerance ±1 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm