ERJ6ENF1694V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.69 MΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF1694V
Order No.: 84E7896
EAN: 4099879327932
MPN:
ERJ6ENF1694V
Series: ERJ6E
ERJ6ENF1694V Panasonic SMD Resistors
Image may differ
As a private customer, you can buy this item as soon as we have it back in stock.
SMD Thick film resistor, ERJ6ENF1694V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 1.69 MΩ, 0.125 W, ±1 %
Features
  • Small size and lightweight
  • High reliability
  • Suitable for both reflow and flow soldering
  • Low Resistance Tolerance
  • RoHS compliant
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 1.69 MΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm