ERJ6ENF1691V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.69 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF1691V
Order No.: 84E7893
EAN: 4099879327901
MPN:
ERJ6ENF1691V
Series: ERJ6E
ERJ6ENF1691V Panasonic SMD Resistors
Image may differ
As a private customer, you can buy this item as soon as we have it back in stock.
SMD Thick film resistor, ERJ6ENF1691V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 1.69 kΩ, 0.125 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 1.69 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm