ERJ6ENF1653V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 165 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF1653V
Order No.: 84E7890
EAN: 4099879327871
MPN:
ERJ6ENF1653V
Series: ERJ6E
ERJ6ENF1653V Panasonic SMD Resistors
Image may differ
As a private customer, you can buy this item as soon as we have it back in stock.
SMD Thick film resistor, ERJ6ENF1653V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 165 kΩ, 0.125 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 165 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm