ERJ6ENF1623V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 162 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF1623V
Order No.: 84E7885
EAN: 4099879327826
MPN:
ERJ6ENF1623V
Series: ERJ6E
ERJ6ENF1623V Panasonic SMD Resistors
Image may differ
As a private customer, you can buy this item as soon as we have it back in stock.
SMD Thick film resistor, ERJ6ENF1623V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 162 kΩ, 0.125 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 162 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm