ERJ6ENF1133V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 113 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF1133V
Order No.: 84E7783
EAN: 4099879326805
MPN:
ERJ6ENF1133V
Series: ERJ6E
ERJ6ENF1133V Panasonic SMD Resistors
50000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJ6ENF1133V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0805, 113 kΩ, 0.125 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 113 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.125 W
Design SMD 0805 (2012)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 2 mm
Width 1.2 mm
Height 0.6 mm