ERJ12SF3243U | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 324 kΩ, 0.75 W, ±1 %, ERJ12SF3243U
Order No.: 84E1000
EAN: 4099879284181
MPN:
ERJ12SF3243U
Series: ERJ12
ERJ12SF3243U Panasonic SMD Resistors
5000 pcs.
SMD Resistor, ERJ12SF3243U, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 2010, 324 kΩ, 0.75 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 324 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.75 W
Design SMD 2010 (5025)
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 5 mm
Width 2.5 mm
Height 0.6 mm