OV-7604-C7-TA-QC-020 | Micro Crystal
Crystal oscillator, 32.768 kHz, ±20 ppm, 15 pF, SMD, (L x W x H) 3.2 x 1.5 x 1 mm, OV-7604-C7-TA-QC-020
Order No.: 79D148
EAN: 4099879148131
MPN:
OV-7604-C7-TA-QC-020
OV-7604-C7-TA-QC-020 Micro Crystal Oscillators
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 20 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
3000 pcs.
SMD quartz oscillators, type Micro Crystal OV-7604-C7.
Frequency stability: ±20 ppm. Operating temperatures: –40 to +85 °C. Supply voltage: 1.2 to 5.5 V. Supply current: max. 0.5 µA. Rise and decay time: max. 70 ns. Aging: ±3.0 ppm/year. Dimensions: 3.2 x 1.5 x 1.0 mm.
Type: 32,768 kHz, SMD quartz oscillator
Technical specifications
Filter Property Value
nominal frequency 32.768 kHz
Frequency stability ±20 ppm
Assembly SMD
Length 3.2 mm
Width 1.5 mm
Height 1 mm
Capacity 15 pF
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C