SMCC-R27M-02 | Fastron
Choke, axial, 0.27 µH, 1400 mA, SMCC-R27M-02
Order No.: 87D2427
MPN:
SMCC-R27M-02
Series: SMCC
SMCC-R27M-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-R27M-02, Fastron
Product type choke
Inductance 0.27 µH
DC current 1400 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.11 Ω
Measuring frequency 25.2 MHz
Quality Q Q 45
Design axial
Length 9.5 mm