SMCC-R18M-32 | Fastron
Choke, axial, 0.18 µH, 1480 mA, SMCC-R18M-32
Order No.: 87D2440
MPN:
SMCC-R18M-32
Series: SMCC
SMCC-R18M-32 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-R18M-32, Fastron
Product type choke
Inductance 0.18 µH
DC current 1480 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.1 Ω
Measuring frequency 25.2 MHz
Quality Q Q 45
Design axial
Length 9.5 mm