SMCC-R18M-31 | Fastron
Choke, axial, 0.18 µH, 1480 mA, SMCC-R18M-31
Order No.: 87D2441
MPN:
SMCC-R18M-31
Series: SMCC
SMCC-R18M-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-R18M-31, Fastron
Product type choke
Inductance 0.18 µH
DC current 1480 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.1 Ω
Measuring frequency 25.2 MHz
Quality Q Q 45
Design axial
Length 9.5 mm