SMCC-R18M-01 | Fastron
Choke, axial, 0.18 µH, 1480 mA, SMCC-R18M-01
Order No.: 87D2443
MPN:
SMCC-R18M-01
Series: SMCC
SMCC-R18M-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-R18M-01, Fastron
Product type choke
Inductance 0.18 µH
DC current 1480 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.1 Ω
Measuring frequency 25.2 MHz
Quality Q Q 45
Design axial
Length 9.5 mm