SMCC-R15M-31 | Fastron
Choke, axial, 0.15 µH, 1500 mA, SMCC-R15M-31
Order No.: 87D2449
MPN:
SMCC-R15M-31
Series: SMCC
SMCC-R15M-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-R15M-31, Fastron
Product type choke
Inductance 0.15 µH
DC current 1500 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.1 Ω
Measuring frequency 25.2 MHz
Quality Q Q 45
Design axial
Length 9.5 mm