SMCC-R15K-02 | Fastron
Choke, axial, 0.15 µH, 1500 mA, SMCC-R15K-02
Order No.: 87D2453
MPN:
SMCC-R15K-02
Series: SMCC
SMCC-R15K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-R15K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 0.15 µH
DC current 1500 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.1 Ω
Measuring frequency 25.2 MHz
Quality Q Q 45
Design axial
Length 9.5 mm