SMCC-R12K-32 | Fastron
Choke, axial, 0.12 µH, 1550 mA, SMCC-R12K-32
Order No.: 87D2458
MPN:
SMCC-R12K-32
Series: SMCC
SMCC-R12K-32 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-R12K-32, Fastron
Leaded Inductor, Medical Applications (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 0.12 µH
DC current 1550 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.1 Ω
Measuring frequency 25.2 MHz
Quality Q Q 45
Design axial
Length 9.5 mm