SMCC-R12K-02 | Fastron
Choke, axial, 0.12 µH, 1550 mA, SMCC-R12K-02
Order No.: 87D2460
MPN:
SMCC-R12K-02
Series: SMCC
SMCC-R12K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-R12K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 0.12 µH
DC current 1550 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.1 Ω
Measuring frequency 25.2 MHz
Quality Q Q 45
Design axial
Length 9.5 mm