SMCC-8R2M-01 | Fastron
Choke, axial, 8.2 µH, 690 mA, SMCC-8R2M-01
Order No.: 87D2472
MPN:
SMCC-8R2M-01
Series: SMCC
SMCC-8R2M-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-8R2M-01, Fastron
Product type choke
Inductance 8.2 µH
DC current 690 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.48 Ω
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 65
Design axial
Length 9.5 mm