SMCC-822K-31 | Fastron
Choke, axial, 8200 µH, 30 mA, SMCC-822K-31
Order No.: 87D2486
MPN:
SMCC-822K-31
Series: SMCC
SMCC-822K-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-822K-31, Fastron
Product type choke
Inductance 8200 µH
DC current 30 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 95 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 9.5 mm