SMCC-821M-02 | Fastron
Choke, axial, 820 µH, 140 mA, SMCC-821M-02
Order No.: 87D2495
MPN:
SMCC-821M-02
Series: SMCC
SMCC-821M-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-821M-02, Fastron
Product type choke
Inductance 820 µH
DC current 140 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 12 Ω
Measuring frequency 0.79 MHz
Quality Q Q 55
Design axial
Length 9.5 mm