SMCC-821K-01 | Fastron
Choke, axial, 820 µH, 140 mA, SMCC-821K-01
Order No.: 87D2500
MPN:
SMCC-821K-01
Series: SMCC
SMCC-821K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-821K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 820 µH
DC current 140 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 12 Ω
Measuring frequency 0.79 MHz
Quality Q Q 55
Design axial
Length 9.5 mm